katalog blogów - wjo.pl zycie w zdjeciach...
środa, 25 grudnia 2013

Tour de Pologne 2013

Wielki Finał w Krakowie :-)

Koniec końców Sir Bradley nie zawiódł.  Wygrał prestiżowy etap, jakim jest każda czasówka.  Przejechał 37 km z Wieliczki do Krakowa w 46 minut i 36 sekund.

Spartakus robił, co mógł, ale nie zdołał pokonać Brytyjczyka i zajął drugie miejsce ze stratą 56-ciu sekund do zwycięzcy.  Zdaje się być jednak w dobrym nastroju gawędząc sobie z Czesławem Langiem, zapewne po włosku ;-)

Cały nasz tour wygrał mało znany kolarz z Holandii, Pieter Weening.  Niespodzianki jednak są dobre.

Odznaczony został także Rafał Majka jako najlepszy Polak w wyścigu i zwycięzca klasyfikacji punktowej.  W generalce skończył na czwartym miejscu.

Waleczny Bartosz Huzarski też dostał swoje i tytuł najaktywniejszego.

Zwolennik różowej koszulki i różowych włosów, Tomasz Marczyński, zwycięzca klasyfikacji góskiej

A oto najlepszy zespół tego wyścigu - Radioshack-Leopard

31 sierpnia 2013, Kraków, Rynek

Na mecie w Krakowie

Sympatyczny białoruski kolarz Jewgienij Hutarowicz po przejechaniu linii mety.  Niestety poszło mu kiepsko, był 104. ze 113-tu kolarzy.  Jego strata do zwycięzcy, Wigginsa, wyniosła aż 9 i pół minuty na odcinku trzydziestu siedmiu kilometrów.

Wykończony po czasówce Marco Pinotti w narodowych barwach swojego kraju

Thor Hushovd, szczęśliwy, że już po wszystkim ;-)

31 sierpnia 2013, Kraków

Tour de Pologne 2013 w Krakowie

Wyścig z samym sobą, czyli jazda indywidualna na czas

Fabian Cancellara, mający pseudonim Spartakus, kilka razy zdobywał mistrzostwo świata jako czasowiec, a czasówki wygrywał niezliczoną ilość razy. Jeden z faworytów etapu w Krakowie.

Duński kolarz Nicki Sorensen

Ivan Basso, o pseudonimach: The Smiling Assassin i Ivan the Terrible.   Już nie taki groźny, jak parę lat temu.

niedziela, 08 grudnia 2013

W czasie odpoczynku od sezonu kolarskiego można powspominać wydarzenia z minionego sezonu, a oto jedno z nich, Tour de Pologne 2013 :-)

Poniżej zdjęcia z etapu w Katowicach

Kolarze przejeżdżający koło Spodka, m.in. w koszulce mistrza Norwegii Thor Hushovd

W tej grupie możemy rozpoznać drobnego Sylwestra Szmyda w granatowej koszulce zespołu Movistar, cennego pomocnika na górskich etapach.

Z przodu poza ostrością widoczny Sir Bradley Wiggins, który miał w zeszłym roku niezwykle udany sezon, w tym roku nie zachwycał.

A poniżej już za linią mety

Thor Hushovd nie zdołał dogonić przed metą pod Spodkiem, uciekającego przed peletonem, drużynowego kolegi Taylora Phinney'a. Znakomity norweski sprinter wygrał etap poprzedni, w Rzeszowie i jak się później okazało, nazajutrz po katowickim ściganiu również wjechał na metę w Zakopanem jako pierwszy.

Jedna z największych gwiazd tej edycji TdP, poliglota i wybitny czasowiec Fabian Cancellara

I kolejna kolarska znakomitość uczestnicząca w naszym narodowym wyścigu - Vincenzo Nibali, triumfator pierwszego Grand Touru w tym roku, czyli Giro d'Italia, tutaj jednak bez formy.